Zimska liga, Šenčur, 2016/17

SELEKCIJA U9, 27.11.2016
Včeraj se je selekciji NK Britof U9 pričela zimska liga v Šenčurju. Zimska liga poteka v okviru MNZG Kranj. Pri selekciji U9 je prijavljenih 16 ekip, ki tekmujejo v dveh skupinah. Rezultati se beležijo, saj se 4 najbolše ekipe svojih skupin uvrstijo v četrtfinale in liga poteka nato po izločilnih bojih. Zimska liga se igra po sistemu 6+1 preko celotnega igrišča na umetni travi v Šenčurju (balon).

Zimska liga bo za selekcijo U9 pravi izziv, saj prvič tekmujejo na rezultat, prvič igrajo po navodilih sodnika, prav tako pa nekateri prvič igrajo v igri z vratarjem.

NK BRITOF – NK JESENICE 2 (5:1)

Prvo tekmo so odigrali proti Jesenicam. Začeli so odlično in po polčasu vodili s 4:0. Strelci za ekipo Britofa so bili: Maks Mihelčič 2x, Sanli Alić in Cene Grilec. V drugem polčasu so nato dobili priložnost novinci in bili po borbi in igri izenačeni. Do konca tekme sta padla še 2 gola. Prvo so Jeseničani uspeli znižati rezultat na 4-1, kmalu za tem pa je Maj Zupan dosegel gol za končni rezultat 5-1.

NK BRITOF – NK KRANJ (0:2)

Drugo tekmo je ekipa Britofa odigrala proti Nk Kranj. V tej tekmi je bilo razvidno, da je ekipa Kranja zelo močna in kvalitetna, kar je fante na začetku malce zmedlo in so se morali veliko bolj potruditi za pozitiven rezultat. Zaradi močnega nasprotnika je prišlo do nekaj napak v igri. Kmalu so Kranjčani povedli z 0:1. Borbenost je bila na nivoju, saj se fantje niso hoteli pustiti, da bi jih nadigrali. Imeli smo nekaj prložnosti za izenačenje, vendar se žal ni izšlo po naših načrtih. Kranjčani so nato povečali prednost na 2-0 in tako se je tekma tudi končala. Zmaga za NK Kranj je bila zaslužena.

Za NK BRITOF so nastopili: Žak Grašič(V), Dorjan Makarić, Noe Seliškar, Maj Zupan, Sanli Alić, Cene Grilec, Maks Mihelčič, Nik Kranjc, Andraž Grašič, Ažbe Šporar, David Razboršek.

Trener: Jasmin Kaltak